روغن موتور قایق موجب غرق شدن یک کشتی مسافربری شد

مناسب ترین روغن برای موتور دریایی داخلی چیست؟
به طور کلی تردیدهایی در مورد اینکه کدام روغن موتور قایق برای موتور دریایی مناسب است وجود دارد و به همین دلیل است که یکی از متداول ترین سؤالات سرویس فنی سوله دیزل این است که دقیقاً بدانید چه روغنی را در موتور قایق و جعبه دنده بریزید.

اگر می خواهید بدانید موتور قایق شما از چه نوع روغنی استفاده می کند و چگونه می تواند عمر مفید تجهیزات پیشرانه و تولید را افزایش دهد، در زیر نکاتی را خواهید یافت که به شما در تعمیر و نگهداری دوره ای کمک می کند.

برای موتورهای دریایی، گروه های الکتریکی دریایی و اینورترهای هیدرولیک، توصیه می کنیم همیشه از روغن چند درجه ای که مخصوص این نوع ماشین ها طراحی شده است استفاده کنید.

علاوه بر این، به عنوان محافظی عالی در برابر خوردگی و خوردگی عمل می کند داخل موتور را تمیز نگه می‌دارد، که باعث سایش کمتر و در نتیجه دوام بیشتر می‌شود.

روغن موتور قایق

اگر تا به حال به این فکر کرده اید که آیا می توان از همان روغن در موتور قایق استفاده کرد که در موتور ماشین وجود دارد، به خاطر داشته باشید که توصیه نمی شود.

زیرا خواص هر دو نوع روغن متفاوت است و ویسکوزیته ها و افزودنی های خاصی برای آنها ایجاد شده است. آن در شرایط و محیط های مختلف کار کرده و از موتور محافظت کنید.

از طرف دیگر، برای اینورترهای مکانیکی، توصیه می کنیم همیشه از روغن ATF استفاده کنید.

روغن ATF سوله دیزل به کاهش سایش و اصطکاک که معمولاً در گیربکس های مکانیکی رخ می دهد کمک می کند.

این روغن به لطف اجزا و مواد افزودنی خاص خود، قدرت ضد سایش فوق العاده ای را ارائه می دهد و امکان انتقال بی عیب و نقص نیروی موتور را به خط درایو فراهم می کند. استفاده از این روغن در اینورتر مکانیکی به شما کمک می کند تا عملکرد آن را بهینه کنید.

به یاد داشته باشید که روغن کاری خوب کلید دستیابی به بهترین عملکرد و افزایش عمر موتور یا ژنراتور است.

همیشه قبل از انجام هر نوع تعمیر و نگهداری با کتابچه راهنمای کاربر مشورت کنید و فقط به متخصصان مجاز توسط سازنده اعتماد کنید.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.